След поредицата от пожари в България, изглежда, че наводненията са неизбежни. Няма как да не се изрази съмнение в осведомеността и готовността на властите, ако не вземат спешни мерки.

Съгласен съм с Борисов относно проблема с незагасените фасове. Много шофьори, без да се замислят, хвърлят цигарите си през прозорците на колите, което лесно може да запали сухата трева и да предизвика пожар. Тези действия са пряка заплаха, която трябва да се контролира и санкционира.

Също така, всички пожари у нас са резултат от човешка небрежност, а не от природни явления. Ситуацията изисква сериозно разследване, но МВР не е предоставило информация за заподозрени или арестувани. Г-н Калин Стоянов, защо не се предприемат необходимите действия? Именно разследването и привеждането на виновните пред правосъдието са ключови за предотвратяване на подобни инциденти в бъдеще.

Предизборната кампания в момента изглежда нечестна и неетична, използвайки бедствието на хората за политическа изгода. Радев, управлявал със служебни кабинети, няма моралното право да се обяснява по въпросите на корупцията или върховенството на закона, особено след скандалите около „Пътя на копринката“.

ГЕРБ също не са в позиция да критикуват, след като са били на власт почти 20 години. Кирил Петков и Денков, вместо да предоставят реални решения, само демонстрират некомпетентност, като решават да се качат на самолет, за да "локализират" ситуацията от високо.

Също така, представянето на Хамид Хамид и Станислав Анастасов с два фургона срещу 20 изгорели къщи е крайно неадекватно. Политиците трябва да работят съвестно и да планират ефективни мерки, за да предотвратят бедствия или поне да минимизират щетите, а не само да се опитват да се възползват от ситуацията.

Гражданите на България продължават да търпят лошото управление, но е време за сериозна промяна. Нужен е рестарт на политическата система, но с активно и осъзнато гражданско общество, а не със слепи последователи.

Свободата, която предлагат настоящите управляващи, не е истинска свобода, а само нова форма на робство. Ние заслужаваме по-добро управление и по-голяма отговорност от нашите лидери.